ClickCease
Beyaz Eşya Yetkili Servisi

Blog

Bosch Buzdolabı Vacation Mode Ne Demek?

Bosch buzdolaplarında yer alan “vacation mod” tatil modu demektir. Bazı cihazlarda vacation mode, bazılarında ise holiday mode olarak geçer. Tatil modu, buzdolabı bölmesinde 4 derece, dondurucu bölmesinde -18 derecelik sıcaklık koşulları sağlar. Tatil modu, donmuş gıdaların saklanmasında ve enerji israfının önlenmesinde önemli rol oynar.

 

Bu içerikte, bir Bosch buzdolabının ekranındaki “ho”nun ne anlama geldiğini ve nasıl düzeltileceğini açıklamaya çalışacağız.

 

“Vacation Mode” Ne?

Öncelikle Bosch buzdolabınızın dijital ekranında gördüğünüz “HO” uyarısı bir hata kodu değildir. Tatil modunun kısaltmasıdır. Vacation mode, ya da bir diğer adıyla holiday mode, tatil modudur. Uzun süre eve gelmezseniz bu mod seçilerek cihazın buzdolabı bölümü otomatik olarak +4 dereceye ayarlanacak ve dondurucu bölümünde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Amaç tamamen enerji tasarrufu yapmaktır.

 

Bosch buzdolabınızın ekranında “HO” uyarısını görüyorsanız, tatil modunu etkinleştirmek için yanlışlıkla ekrandaki düğmeye basmış olabilirsiniz.

 

Tatil Modu Nasıl Kapatılır?

 

Tatil modunu kapatmak için buzdolabı ekranındaki MODE düğmesine basın veya ayarı ECO moduna değiştirmek için SETUP düğmesine basın. Onaylamak için derece ayarlı + düğmesine basın. – Onaylamayı kaldırmak için basın. Mod veya Kurulum düğmesine her bastığınızda mod değişir. Ekranda tatil yazısının yanındaki onay işaretinin temizlendiğinden emin olun. Bu ayarları yaptıktan sonra cihaz normale döner ve Ho uyarısı kaybolur. +4 -18 veya +2 ​​-16 ideal derece ayarlarıdır. Özellikle bazı buzdolaplarında, yiyecekleri en düşük sıcaklıkta tutan bir tatil modu vardır. Bu mod, buzdolabınızı olması gereken en düşük sıcaklıkta tutar, böylece yiyeceklerinizi bıraktığınız gibi bulabilirsiniz. Bu modda kompresör her zaman açık olmadığı için enerji tasarrufu da sağlar.

 

ECO Modu Ne İşe Yarar?

 

ECO modu ile buzdolabı ekonomik çalışmaya başlar. Buzdolabı, tek tuşla etkinleştirilen eko modu sayesinde daha az enerji kullanır.

 

No-frost fonksiyonu, buzdolabında donma ve donma problemlerini önler. Klasik buzdolaplarının sorunlarından biri olan kar ve buz oluşumunu engeller.

 

Buzdolabınız ile ilgili merak ettiğiniz çoğu şeyi sayfamızda bulabilirsiniz. Bosch buzdolaplarının birden fazla çalışma modu vardır ve bu modlar kullanıcıların ihtiyacına göre tasarlanmıştır.  

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*


HEMEN ARA