ClickCease
Beyaz Eşya Yetkili Servisi

Blog

Bosch Buzdolabı Alarm Off Nasıl Kapatılır

Bosch buzdolabı dijital ekran göstergesinde zaman zaman alarm off ışığı yanabilir.

Bosch marka buzdolabı kullanıcıların zaman zaman karşılaştıkları sorunlardan biri de “alarm off” kırmızı ışığının yanmasıdır. Bu ışığın yanmasının nedeni, buzdolabının soğutma performansı ile doğrudan ilintilidir. Eğer ki buzdolabınızın soğutma performansında düşüş varsa ya da dondurucu bölmesi eksi 10 derecenin altına düştüyse kullanıcıyı uyarmak amacıyla buzdolabı derhal alarm durumuna geçerek kırmızı ışık yanar.

Bosch Buzdolabı Alarm Off Kırmızı Yanıyor, Ne Yapmalıyım?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; buzdolabının en çok arıza verme nedenlerinden biri dondurucu kısmına aşırı yüklenme yapmaktır. Eğer bosch marka buzdolabınıza yeni yiyecek doldurduysanız; cihazınız uzun süre elektrik kesintisine maruz kalmışsa yahut kapısı açık kalmışsa kırmızı ünlem işareti yanmaya başlar. Bu işaretin anlamı, yüksek sıcaklık uyarısıdır. Bu uyarıyı ekrandan yok etmek istiyor ve arızaya çözüm arıyorsanız ilk önce ekranın sağındaki çizgi simgeli tuşa 1 saniye basılı tutarak uyarıyı kaldırmanız mümkündür.

Bu şekilde çözüme ulaşamadıysanız size daha detaylı bir yol haritası sunabiliriz: Buzdolabınızın herhangi bir düğmesine basarak acil durum alarmını kapatınız. İkinci olarak şayet cihazın kurulumu yeni yapılmışsa, cihazın doğru sıcaklığa erişebilmesi için yaklaşık 12 saat bekleyiniz. Üçüncü adım; cihaza çok fazla gıda maddesi yüklediyseniz, buzdolabınızın sıcaklığı tekrar normal seviyeye eriştiğinde alarmın durmasını bekleyebilirsiniz.

Dondurucu Kısmında Kırmızı Işık Yanıyor

Eğer Bosch marka buzdolabınızın normal kısmında değil de dondurucu kısmında kırmızı ışık yanıyor ise dolabın iç sıcaklığı istenilen düzeyde değil demektir. Şu durumlarda da kırmızı ışık yanabilir; Derin dondurucu ilk defa çalıştırılıyordur ya da tek seferde çok miktarda yiyecek konulmuştur.

Bosch Buzdolabı Alarm Off Nasıl Kapatırım?

Bosch buzdolabı kırmızı ışığını kapatmak istiyorsanız şu adımları izleyin: Herhangi bir düğmeye basarak acil durum alarmını kapatın, cihazı yeni kurduysanız, buzdolabının doğru sıcaklığa erişebilmesi için yaklaşık 12 saat bekleyin, ciihaza çok yükske miktarda sayıda gıda maddesi koyduysanız, sıcaklık tekrar normal seviyeye erişmesini bekleyin. Bu işlemler yapıldığında büyük ihtimalle cihazınız normale dönecek ve kırmızı alarm ışığı sönecektir.  Ancak yine de sonuç alamadıysanız, yetkili bir teknik servise müracaat etmenizi öneririz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*


HEMEN ARA