ClickCease
Beyaz Eşya Yetkili Servisi

Blog

Bosch Buzdolabı Soğutma Ayarı 

Buzdolabı bir evin en temel ihtiyaçlarından birisidir. Beyaz eşyalar arasında en sık kullanılan ve hayat kurtarıcı olarak bilinen ürün olan buzdolaplarıyla ilgili insanların merak ettiği bazı detaylar bulunmaktadır. Bosch buzdolabı kullanıcılarının zaman zaman merak edip araştırdığı sorulardan biri de “Bosch buzdolabı soğutma ayarı”dır. Çünkü kullanıcılar zaman zaman cihazlarını nasıl ayarlaması gerektiğini bilemezler. Cihazı yeni aldıklarında ya da yaz ve kış mevsimlerde maksimum enerji tasarrufu sağlamak ve gıdalarının tazeliğini koruması için soğukluk ayarı önemli bir unsurdur. Cihazınızla ilgili siz de bu konuyu merak ediyor iseniz, doğru yerdesiniz.

Bosch buzdolabı kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan biri de  “Bosch buzdolabı soğutma ayarı nasıl olmalı” sorusudur. Bu içerikte size Bosch buzdolaplarınızın soğutma ayarını nereden yapacağınızı, nasıl olması gerektiğini, yazın ve kışın hangi soğutma aralıklarını kullanmanız gerektiğini aktarmak istiyoruz.

Bosch Buzdolabı Soğutma Ayarı Nasıl Ayarlanmalı? 

Bosch buzdolabınızın dondurucu kısmı -18 derce, soğutucu meyve sebze kısmı ise +4 derece olarak ayarlanır. Genellikle bu dereceler cihazın kurulumunun yapıldığı ilk günden itibaren tercih edilen ideal ısı derecesidir. Ancak buna bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Buzdolabınızın normal soğutucu kısmında ısı derecesini +2 ile +8 derece arasında ayarlamanız mümkündür. Soğutucu yerinde istediğiniz ısı ayarını ayarlayıncaya kadar soğutucu bölmesine ait olan ayar tuşuna basarak istediğiniz değere ulaştırabilirsiniz. 

Kullandığınız buzdolabının modeline ve markasına göre kullanım önerisi vardır. Bu doğrultuda cihazınızın kullanım kılavuzunu okumanız da size bilgi verecektir. Örnek verecek olursak; Bosch buzdolabı yaz kış ayarı kaç olmalı diyenler için buzluk bölmesi -20 derece, soğuk meyve sebze bölümü ise +4 derece önerilmektedir.

Hem tasarruf etmek hem de buzdolabında gıdaların bozulmasına engel olmak için Bosch buzdolabı kış ayarı olarak +4 ile -18 derece olarak kullanabilirsiniz. Soğuk kış günlerinde Bosch cihazınızın derecesini +4 ile -18 derece aralığında ayarlamanız mümkündür. Ancak yazın soğutucu kısmını +2, dondurucu kısmını ise -20 olarak kullanmanız da tavsiye edilen ısı derecelerindendir. 

Cihazınızın soğutma performansında herhangi bir problem olması halinde yetkili servise başvurmanızı tavsiye ederiz. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*


HEMEN ARA