ClickCease
Beyaz Eşya Yetkili Servisi

Blog

Bosch Buzdolabı Pervane Sesi

En temel ihtiyaçlarımızdan biri olan buzdolabı ile ilgili zaman zaman sorularımız olabilir. Beyaz eşya alanında en çok kullanılan ve hayat kurtaran ürün olan buzdolaplarıyla ilgili kullanıcıların merak ettiği bazı detaylar vardır. Bosch buzdolabı kullanıcılarının zaman zaman karşılaştığı sorunlardan biri de Bosch buzdolabı pervane sesidir. Cihazınızla ilgili siz de bu sorunu yaşıyorsanız, doğru yerdesiniz. 

 

Bosch Buzdolabı Pervane Sesi Arıza Mıdır?

 

Öncelikle şunu belirtelim; bu bir arıza değildir. fanlar, kapak kapalıyken devreye girerek soğuk havanın buzdolabının içinde dolaşmasını sağlar. Kapıyı açtığınızda kesiliyor, kapattığınızda başlıyorsa, bu fan sesidir. Özellikle gece sessizliğinde daha rahat duyulur ve normaldir.

 

Buzdolabından Gelen Sesin Pervane Sesi Olduğu Nasıl Anlaşılır? 

 

Bosch buzdolabınız Nofrost özellikli bir cihaz ise, buzdolabınızın içinde bulunan hava sirkilasyon fanından dolayı pervane sesini duymaktasınız. Soğuk havayı cihazınızın içinde dolaştırmayı sağlayan bu fan (pervane) motorun da yıpranmasıyla beraber buzdolabında ses yapmaya neden olmuştur. Sesin bu pervaneden gelip gelmediğini anlamak için şunu yapınız: Buzdolabı çalışırken; sesi duyduğunuzda buzdolabının kapağını açın. Eğer açtığınız anda duyduğunuz ses kesiliyorsa bu yüzde 100 pervane sesidir. Çünkü buzdolabının kapısını açtığınızda pervane Bir (fan) devreden çıkarak devredışı kalır.

 

Bosch buzdolaplarıyla ilgili bazı ufak arızaları kendiniz giderebilir ve yapacağınız araştırmalarla sorunu çözebilirsiniz. Ancak sizi aşan bazı durumlarda cihazınızla ilgili daha büyük olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için lütfen yetkili servise danışmayı ihmal etmeyiniz.  

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*


HEMEN ARA