ClickCease
Beyaz Eşya Yetkili Servisi

Blog

Bosch Buzdolabı Hata Kodları

Bosch buzdolabı hata kodları ve sembolleri, buzdolabı çalışmıyorsa ekranda görüntülenir. Cihazın üstünde yer alan dijital ekran göstergesi yanıp sönebilir ve Bosch buzdolabının hata işaretinin yanında göstermeye başlayabilir. Bosch buzdolabı hata kodlarının ve işaretlerinin ne anlama geldiğini bilmek, bazen evde yapılabilecek çözümler ve müdahalelerle sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Ana buzdolabı hata kodları aşağıdaki gibidir. 

E1: Bosch buzdolabının ana arıza kodu sensör arıza ışığıdır. Soğutma servis sensörü arızalanırsa, bir manuel kod görüntülenecektir. 

E2: Dondurucu hatası. 

E3: Dondurucu sıcaklık sensörü hatası. 

E4: Dondurucu kondenser sıcaklık sensörü hatası. 

E20: Bosch E20 buzdolabı hata kodu, ana kontrol paneli ile gösterge ünitesi arasında bir iletişim sorunu olduğunu gösterir. Bu kodlar görüldüğünde Bosch buzdolabı servisi ile iletişime geçilmelidir. 

 

Bosch Buzdolabı Hata Kodları

Bosch Buzdolabı Hataları 

 

Tüm ev aletleri gibi Bosch buzdolapları da zamanla arızalanır. Su soğutucu ve anakart hataları başta soğutma hataları olmak üzere en sık yapılan hatalar arasındadır. Su kesintisi olduğunda buzdolabında kaçak, terleme ve teknik servis gerektiren diğer sorunlar oluşur. 

 

 1.Bosch buzdolabı soğutmuyor: Soğutma sorunu 

 

 büyük bir sorundur ve yiyeceklerin bozulmasına neden olan bir arızadır. Filtre tıkalı olabilir. Buzdolabı kapısı tam olarak kapanmıyor. Sıcaklık ayarı yanlış. Ya da Bosch buzdolabının anakartında bir sorun var. 

 

  1. Buzdolabından su sızıyor 

 

Sıcaklık doğru ayarlanmazsa buzdolabından su sızabilir. Tıkanmış su tahliye boruları, boru rezistansı veya motor arızası da su sızıntılarının sebeplerindendir. 

 

  1. Buzdolabı çalışmıyor 

 

 Buzdolabı çalışmıyorsa akla ilk  gelen fişin prize tam olarak takılmamış olmasıdır. Buzdolabının fişini prize taktıktan sonra cihaz çalışmıyorsa priz ölmüş olabilir. Ana sigortanın kapalı olduğundan emin olun. 

 

  1. Buzdolabı buzlanma yapıyor 

 

Buzdolabı kapısı sıkıca kapatılmalı ve termostat ayarı kontrol edilmelidir. Hava akışını sağlayan açıklıklar kapatılırsa dondurucu tekrar donar. 

Bosch buzdolabınızın başına bir şey gelmesi durumunda en uygun fiyata güvenilir hizmet almak için yetkili servis ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  

Buzdolabında Görülen HO Yazısı

Öncelikle ”HO” uyarısı bir hata kodu değildir. Holiday Modu’nun kısaltılmış halidir. Holiday Modu tatil modu anlamına gelir. Uzun süre eve gelmeyeceğiniz zaman bu mod seçilir ve cihazın soğutucu bölmesi +14 dereceye otomatik olarak sabitlenir, dondurucu bölümde bir değişiklik yaşanmaz. Amaç tamamen enerji tasarrufunun gerçekleşmesidir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*


HEMEN ARA