ClickCease
Beyaz Eşya Yetkili Servisi

Blog

Bosch Buzdolabı Dijital Ekran Arızası 

Bosch buzdolabı kullanıcılarının zaman zaman karşılaştığı bir diğer sorun dijital ekran arızasıdır. Buzdolaplarının çalışma durumunu gösteren panel anlamına gelen dijital ekranların çalışmaması halinde buzdolabıyla alakalı bir sorun var demektir. Çünkü bu dijital ekranlar sayesinde cihazın soğutma performansına ilişkin bilgi edinmeniz mümkündür. 

 

Bosch Buzdolabı Dijital Ekran Ne İşe Yarar? 

 

Bosch buzdolabı dijital gösterge çalışmamasından şikayet eden buzdolabı kullanıcıları, sorun nedeniyle cihazlarının hangi seviyede ve hangi ısı derecesinde çalıştığını göremez hale gelir. Dijital ekranda gösterilen buzdolabı ayarı normal soğutucu kısmı için + 4 derece ve dondurucu için – 18 derece arasında bulunması gerekir. Kullanımdan kullanıma fark olmasına rağmen genel olarak sıcaklık değeri bu şekildedir. Buzdolabının soğutma performansını cihazın üstünde yer alan bu dijital ekran sayesinde görüntülersiniz. Bazı cihazlarda normal soğutucu +2 dereceye göre ayarlanır. Yaz aylarında ise  soğutma derecesinin arttırılmasına ihtiyaç duyulur ve normal soğutucu kısmı için +2 ve dondurucu kısmı için ise – 20 aralığında ayar yapılması önerilir. .

 

Bosch Buzdolabı Dijital Ekran Arızası Nedenleri

 

Elektrikle alakalı bir sorun var ise, cihaz fişten çıkarılıp tekrar çalıştırılmalıdır. Ancak bu işlemin yapılmasına rağmen dijital gösterge çalışmıyor ise farklı bir arıza söz konusu olabilir. Dolayısıyla, buzdolabınızın dijital ekranının çalışmamasına neden olan birden çok sorun olabilir. Bu arızalardan biri; kart arızasıdır. Kart arızaları nedeniyle Bosch buzdolabı dijital gösterge çalışmıyor olabilir. Dijital ekran, bu kartın yaptığı yönlendirmeler doğrultusunda çalıştığından karttaki arıza ekranı devre dışı bırakabilir. Dijital ekranınız kart arızası nedeniyle çalışmıyorsa yapılması gereken şey kartın değiştirilmesi olacaktır. 

 

Bosch Buzdolabı Dijital Ekran Arızası Çözüm Önerileri 

 

Bosch buzdolaplarında bulunan dijital ekranın çalışmaması, ekranın kendisinin arızalanmasından kaynaklanıyor olabilir. Ekranın yenisiyle değiştirilerek kullanılması ile beraber dijital gösterge tekrar çalışır duruma gelebilir. 

 

Buzdolabındaki dijital ekranların bozulmasında en nadir rastlanan arızalardan biri ise kablolarla ilgili herhangi bir hasarın olmasıdır. Buzdolabındaki dijital ekranın çalışmamasına neden olan kabloların onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir. Tüm bunlar için yetkili servisten bilgi almanız sizi daha doğru sonuca ulaştıracaktır. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*


HEMEN ARA