ClickCease
Beyaz Eşya Yetkili Servisi

Yıldırım Kombi Servisi

Bursa Ferroli ServisiBursa Ferroli Teknik Servis” bünyesinde kombi arıza , kombi bakımve kombi petek temizliği alanında hizmet veren kaliteli kombi bakım tamir servisidir size ve cihazlarınıza oldukça fazla değer vererek sizlere mağduriyet yaşatmadan tamamen bakım ve tamir odaklı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

25 yıllık tecrübeye sahip olan Bursa Ferroli Kombi Servisi firmamız son teknolojinin kombi servis alanında getirmiş olduğu yenilikleri yakından takip etmektedir.

Firmamız sizlere her zaman Bursa Ferroli Yetkili Servis kalitesinde hizmet vermektedirler. Kombi cihazlarımız bizler için oldukça önemli ve değerli alırken oldukça fazla paralar vererek sahip olmuş olduğumuz bu cihazlarında tamir onarım işlemleri için her zaman işinin ehli olan güvenilir kombi bakım tamir ustalarına ihtiyacımız olur.

Bursa Ferroli Servisinde hizmet veren ustalarımız kombi tamir kombi bakım konularında uzun yıllar boyunca eğitim almış kişilerden oluşmaktadırlar. Kombi bakım işlemleri düzenli olarak yaptırılması gerekilen önemli işlemlerdendir bakımı yapılmayan kombi cihazlarımızın ömürleri oldukça kısa olur ve istemediğimiz anlarda kombi cihazlarımızda çeşitli arızalar ile karşı karşıya gelmemiz de oldukça mümkün olur.

Ferroli Kombi Bakım Nasıl Yapılır;

 • Ferroli Kombi bakımlarında önce, sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilir.
 • Ferroli Kombi bakımlarında ardından kombinin su sızdırmazlık durumu kontrol edilir.
 • Ferroli Kombi bakımlarında daha sonra kombinin içi açılır ve tozlanma durumu kontrol edilir. Tozlanma çok fazlaysa, kombinin tozları temizlenir.
 • Ferroli Kombi bakımlarında kombi içerisindeki elektrik bağlantı noktaları ve hatları kontrol edilir.
 • Ferroli Kombi bakımlarında kombi baca fanı kontrol edilir ve temizlenir.
 • Kombideki mevcut su boşaltılır,
 • Ferroli Kombi bakımlarında genleşme tankı havası ölçülür, düşük görülür ise hava basımı uygulanır,
 • Ferroli Kombi bakımlarında Brülör temizliği yapılır,
 • Ferroli Kombi bakımlarında Yanma haznesinin temizliği yapılır,
 • Ferroli Kombi bakımlarında Ateşleme iyonizasyon elektrodu kontrol edilir gerekir ise temizlenir,
 • Ferroli Kombi bakımlarında Üç yollu vana sökülerek temizlenir, temizleme sonrası yeniden yerine takılır,
 • Ferroli Kombi bakımlarında Cihaz hermetik tip ise fan sökülerek temizlenir, temizleme sonrası yerine monte edilir,
 • Ferroli Kombi bakımlarında Gaz ayar kontrolleri yapılır,
 • Ferroli Kombi bakımlarında Mevcut arızalar ya da sonradan oluşabilecek arızalar uzman teknisyen tarafından tespit edilir ve bu konudaki bilgiler kullanıcıya sorulur.

HİZMETLERİMİZ

BURSA KOMBİ TAMİRİ

kombi tamiri

Hemen Ara:  444 28 46

WhatsApp:  0535 560 43 59

BURSA KOMBİ BAKIMI

kombi bakımı

Hemen Ara:  444 28 46

WhatsApp: 0535 560 43 59

BURSA PETEK TEMİZLİĞİ

petek temizliği

Hemen Ara: 444 28 46

WhatsApp:  0535 560 43 59

Bursa Kombi Servisi
Telefon Numaraları

Bursa Ferroli
Kombi Servisi
HEMEN ARA

Bursa Alarko
Kombi Servisi
HEMEN ARA

Bursa Vaillant
Kombi Servisi
HEMEN ARA

bosch servisi

Bursa BOSCH 
Kombi Servisi
HEMEN ARA

Bursa Baymak
Kombi Servisi
HEMEN ARA

Bursa E.C.A
Kombi Servisi
HEMEN ARA

Bursa Viesmann
Kombi Servisi
HEMEN ARA

Bursa Demirdöküm
Kombi Servisi
HEMEN ARA

Bursa Buderus
Kombi Servisi
HEMEN ARA

Bursa Kombi Servisi
Sık Sorulan Sorular

Öncelikle sıcak su ve kalorifer  ateşleme durumu kontrol edilmeli ve daha sonra kombinin su sızdırıp sızdırmadığına bakılmalı eğer bir buraya kadar bir sorun yoksa kombinin baca fanını temizleyerek başlayabilirsiniz. Sonrasında kalorifer dönüş hat borularını da temizleyebilir ve bar basınçları kontrol edildikten sonra gerekli testler yapılmalıdır. Profesyonel bir şekilde bakım yaptırmak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

Kombi bakımı her sene düzenli olarak yapılırsa doğal gaz faturanızda ciddi anlamda düşüş görürsünüz. Yaz kış fark etmez kombi sadece ısınmak için değil mutfak ve ocak içinde kullanılmaktadır. Kombi bakımını düzenli olarak yaptırmadığınız sürece size daha fazla maliyete sebep olacaktır.

Kombinin kendini ateşleyip ısıtma işlemini yapabilmesi için ortalama 1,5 BAR seviyesine kadar su dolumu yapılmalıdır. Eğer kombide bir arıza veya hata varsa bar seviyesi sürekli değişecektir. Bu durumda profesyonel kombi servisi için bizi arayabilirsiniz.

Peteklerin tamamı yeterince ısınmıyorsa peteklerin gazı alınmalı ve gerekirse petek temizliği yapılmalıdır. Bu şekilde kombiyi kullanmaya devam ederseniz normale göre 2 kat fatura ödersiniz. Petek Temizleme Makinesi ile çok daha etkili bir sonuç alabilirsiniz. Uygun fiyatlı petek temizliği için bizi arayabilirsiniz.

Yeni nesil kombilerin tamamı yoğuşmalıdır. Az enerji tüketip daha fazla ısınma işlevi vardır. Gaz içerisinde ki suyu yoğuşturur ve baca gazı sıcaklığını düşürerek ilave verim artışı ve enerji kazanırlar. Hem cebinize iyi gelir hemde evin daha iyi ısınmasına 🙂

Kombi bakımı ve petek temizliği sorunsuz olarak yapıldıysa kombinin sürekli açık kalması sürekli gaz kullandığı anlamına gelmez. Sıcaklık sizin istediğiniz derecenin altına düştüğünde kombi tekrar çalışmaya başlar. Kısacası hiç bir zararı yoktur.

Kombiniz normale göre daha fazla gürültülü çalışıyorsa bunun bir çok sebebi olabilir.  Kombi fan motoru arıza yapmış olabilir, devir daim motorunda arıza meydana gelmiş olabilir veya kombi haznesinde su kalmış olabilir. Kısacası kontrol edilmeli ve ona göre tamir – bakım işlemi uygulanmalıdır.

HEMEN ARA

Open chat